Wednesday, 26 December 2018

Hesh KESTIN - „Kłamstwo”


„… was for two decades a foreign correspondent, reporting from the Middle East on war, international security, terrorism, arms dealing, espionage, and global business. He was the London-based European correspondent for Forbes and is an eighteen-year veteran of the Israel Defense Forces. His articles have appeared in Newsday, the Jerusalem Post, Inc. and Playboy. The father of five, Kestin lives on Long Island in New York.”
„Kłamstwo”  ma  na  LC   (po  4  latach)  6,29 (24 ocen i 4 opinie).  Stron  322,  lecz  czyta  się  jak  161.   Szczegóły  o  książce  biorę  z:
„Dahlia Barr – adwokat specjalizująca się w obronie Palestyńczyków oskarżonych o terroryzm – staje przed dramatycznym wyborem pomiędzy ochroną swojej rodziny a obroną wartości, którymi dotychczas kierowała się w życiu. Jest rozwódką, oddaną matką, kochanką amerykańskiego korespondenta telewizyjnego, kobietą piękną i bezczelną. Pewnego dnia otrzymuje nietypową i intrygującą propozycję od przedstawicieli izraelskiego aparatu bezpieczeństwa: jako niezależna ekspertka ma oceniać zasadność stosowania tortur podczas przesłuchań.

W tym czasie jej syn Ari, dwudziestoletni porucznik Izraelskich Sił Obronnych, zostaje porwany przez Hezbollah i przerzucony na terytorium Libanu. Jedyny człowiek, który stanowi klucz do odbicia Ariego, przebywa w areszcie. Nazywa się Edward Al-Masri, jest profesorem, aktywistą i dziennikarzem. Mężczyzna nie chce mówić. Na razie...

„Wciągająca lektura, angażująca zarówno umysł, jak i emocje. Wartka akcja, aktualny temat, bohaterowie z krwi i kości. To opowieść o kłamstwach, które powtarzamy, dopóki nie staniemy twarzą w twarz z prawdą, a także o podzielonych krajach, narodach i... sercach. Lektura tej książki była dla mnie głębokim przeżyciem. „Kłamstwo” pokazuje, co jest najważniejsze w dobrej beletrystyce”.
Stephen King

„»Kłamstwo« czyta się jednym tchem. Ta książka wręcz kipi od emocji i niemal do ostatniej strony trzyma w napięciu. Oto przedstawiciel nowego pokolenia thrillerów politycznych”.
David Goodwillie, autor „American Subversive”
….”

Wyczerpująco,    nadto,  więc  tylko  dodam,  że  to  dobry  przerywnik  od  bardziej  wymagających  lektur.  7/10

No comments:

Post a comment