Thursday, 27 July 2017

Karolina WILCZYŃSKA - "Jeszcze raz, Nataszo"

Karolina WILCZYŃSKA - "Jeszcze raz, Nataszo"

Karolina Wilczyńska (ur.1973), ma na LC 19 książek, a za tą dostała 7.07 (236 ocen i 64 opinie). To ja z wyrażania odmiennej opinii rezygnuję, bo znowu się komuś narażę. Powiem tylko, że sztuką jest wymyślić taki banał, podać w nieciekawej formie i zdobyć tyle pozytywnych recenzji.

Czytelnicy czytają książki, jedni takie drudzy śmakie, ale czytają. Bohaterka tej powieści, córka profesora medycyny, próżna i przekonana o swojej "lepszości" książek nie czyta, czasopism też nie; nie ma pojęcia o rzeczywistości w jakiej żyje; od małego ciągnie ją do nizin: do chłopaka pomagającego w warsztacie samochodowym czy do pracy na zmywaku, aż w końcu do cwaniaczka , karierowicza; żadnych zainteresowań intelektualnych, koleżanka chodzi do teatru, by się pokazać, a Dorota z mężem była w kinie na "Młodych wilkach". Po trzydziestce chciałaby mieć dziecko; nie udaje się, a mąż odchodzi. Dorota nie zauważyła nawet, że od lat nie miała seksu z mężem. To czemu się dziwi?

Autorka kończy książkę słowami:
"- Spróbuj jeszcze raz, Nataszo!"

Nie rozumiem, bo co ma spróbować porzucona czterdziestoletnia alkoholiczka pozbawiona jakichkolwiek uczuć wyższych, o czym świadczą sceny z życia rodzinnego.
Nie odkryłem co autorka chciała mnie przekazać, więc żałuję zmarnowanego czasu na te bzdety.
Jedni piszą, drudzy czytają, życie ucieka. Your choice!