Sunday, 30 October 2016

Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki - "Kontaktowi czyli szklarze bez kitu"

Grzegorz MIECUGOW, Tomasz SIANECKI -
- "Kontaktowi czyli szklarze bez kitu"

Autoreklama. Dwóch, skądinąd sympatycznych dziennikarzy, korzystając z popularności ich programu "Szkło kontaktowe", przybliżają dowcipnie swoje i kolegów z TV i Radio sylwetki, by podtrzymać sympatię czytelników – telewidzów.

WIKIPEDIA

Grzegorz Miecugow (ur. 22 listopada 1955 w Krakowie[1]) – polski dziennikarz, redaktor radiowej Trójki, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, twórca i prezenter Faktów w TVN, prowadzący program Szkło kontaktowe w TVN24. Syn Brunona Miecugowa.
Tomasz Sianecki (ur. 9 grudnia 1960 w Warszawie[1]) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, reporter.
Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu – książka Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego wydana 17 października 2007 roku w Warszawie nakładem wydawnictwa Świat Książki.
Pomysł na napisanie książki narodził się po sukcesie programu telewizyjnego Szkło kontaktowe, emitowanego przez stację TVN24, którego gospodarzami są właśnie Miecugow i Sianecki.
Książka opisuje kulisy powstawania Szkła; od niezbyt udanego debiutu aż po dzisiejszy jego fenomen. Przedstawia także sylwetki pięciu komentatorów: Tomasza Jachimka, Artura Andrusa, Krzysztofa Daukszewicza, Marka Przybylika oraz Wojciecha Zimińskiego, których obecność jest wpisana w formułę programu. Na końcu książki autorzy zamieszczają specjalny alfabet „czyli wszystko to, co chcieliśmy zawsze Państwu opowiedzieć, ale się wstydziliśmy” oraz specjalne posłowie, poświęcone zmarłemu w 2004roku dziennikarzowi TVN Marcinowi Pawłowskiemu.

JA: Nie znam "Szkła kontaktowego", bo mieszkam w Kanadzie, doceniam natomiast starania autorów, by czytelników książka rozśmieszyła, jak i zaspokoiła ich ciekawość. Na pewno jest to pogodna literatura relaksująca. Brak znajomości tematu uniemożliwia mnie wyższa ocenę niż na 6 gwiazdek