Friday, 30 June 2017

Simon BECKETT - "Chemia śmierci"

Simon BECKETT - "Chemia śmierci"

Simon Beckett (ur.1960) – brytyjski dziennikarz i pisarz, zdobył popularność właśnie "Chemią śmierci" (2006). Na LC 7,71 (12090 ocen i 1331 opinii). Wg Wikipedii:
"....Małe miasteczko Manham. To tu po stracie rodziny postanawia uciec dr David Hunter – wybitny antropolog sądowy. Znajduje zatrudnienie jako lekarz rodzinny u Henry'ego Maitlanda, miejscowego lekarza. Miasto jest spokojne i ciche przez 3 lata, do czasu gdy dzieci znajdują zmasakrowane zwłoki Sally Palmer. Policja od razu podejrzewa zabójstwo i prosi Huntera o pomoc. Ten jednak nie chce się zgodzić. Zmienia jednak zdanie, gdy zostają znalezione kolejne zwłoki i podejmuje współpracę z inspektorem Mackenziem..."

Przy tej ilości opinii nie mam nic do powiedzenia, poza wytknięciem jednego błędu: wstydliwość prawiczka nie pozwala na onanizm na oczach kobiety. A w ogóle bardzo dobry kryminał, trzyma w napięciu i potwierdza, że przyczyną wszelkiego zła są atrakcyjne kobiety, ha, ha! A 9 gwiazdek, zamiast 10, bo happy end z Harlequina jest do kitu.