Monday, 6 August 2018

Piotr Zychowicz - "Pakt Piłsudski-Lenin"


Piotr Zychowicz - "Pakt Piłsudski-Lenin" czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium

Na:

...znalazłem fachową recenzję docenta habilitowanego historii Roberta Suskiego, która podsumowuje:

".....Żenująca książka dziennikarza, który próbuje być historykiem, ale nie ma pojęcia o warsztacie" historyka, a nad logiczne myślenie i operowanie faktami przekłada ideologiczne zacietrzewienie.

Już wcześniejsze książki Zychowicza odebrały mnie chęć do wyrażania jakiejkolwiek opinii nonsensów głoszonych przez niego, więc teraz znalazłem wygodne wyjście, bo głos daję, lecz tylko podpisując się pod zacytowaną recenzją, jak i opinią z LC oznaczoną godłem „Nagengast”, której początek cytuję:

....Kolejna książka potwierdzająca obłęd jej autora. Pseudo-historyk zychowicz całkowicie już odfrunął i zatracił się w swoich dywagacjach i hipotezach. Zapewne następna książka będzie miała tytuł "Pakt Jagiełło-von Jungingen" Czyli, jak to Polski król skazał na śmierć tysiące polskich rycerzy(sic!) czy też "Opcja Madagaskar". Potworne malkontenctwo, zakłamanie i manipulatorstwo, aż bije po oczach po lekturze tej książki.Pomimo niskiej ceny, jest to całkowita strata pieniędzy. Zdjęcie na okładce, jest oczywiście spreparowane, tak aby pasowało do chorych dywagacji autora. 
Postuluję za całkowitym bojkotem tendencyjnych publikacji zychowicza i stoję w tym temacie w jednym szeregu za prof.Normanem Davisem i prof. Czesławem Grzelakiem. Oby już więcej nie powstawały takie obrazoburcze gnioty! Znając jednak patologiczną grafomanię zychowicza boję się, że powstaną kolejne..
Polecam profil fb "STOP obłędowi zychowicza" gdzie wytykane są sposoby manipulowania i zakłamanie tego autora – https://www.facebook.com/pages/Stop-ob%C5%82%C4%99dowi-zychowiczapiotr-zychowicz-i-jego-ob%C5%82%C4%99d/977913608885884......."

Z braku gorszych ocen - PAŁANo comments:

Post a comment