Thursday, 12 October 2017

Florentyna GRĄDKOWSKA - "Źle wydrukowane życie"

Florentyna GRĄDKOWSKA - "Źle wydrukowane życie"

Notka redakcyjna Wydawnictwa Novae Res:
„Florentyna Grądkowska urodziła się 18.10.1990 roku w Gdańsku. Ukończyła liceum ogólnokształcące o profilu artystycznym. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Przez rok pracowała w lokalnym dwutygodniku. Obecnie jest crew koordynatorem w jednej z morskich agencji. Jej życiowym celem jest znalezienie powodu do bycia bezgranicznie szczęśliwą, a największym marzeniem spędzenie reszty życia z mężczyzną, którego kocha".

Wydała to w 2013, a wiec mamy 23-letnią debiutantkę. Cynicznie, złośliwie spostrzegam, że od debiutu upłynęły już 4 lata, a tu cisza; może ja ją sprowokuję do następnej próby.

Ale do rzeczy. Jestem wkurzony, bo autorka zrobiła mnie w bambuko i nic z zakończenia nie zrozumiałem. A że stary jestem, to stereotypowo wykombinowałem, że to były "pedały". Przejdźmy do plusów, podkreślam - debiutu: dobre pióro – brawo!, dobre dialogi - brawo !, brak pornografii - brawo, chamstwa – brawo!, obsceniczności - brawo i rynsztoku – brawo!, które wszechobecne niszczą przyjemność lektury normalnym ludziom. Tematyka młodzieżowa, lecz i stary te naiwności może poczytać.
Czyli nieźle, a skoro po oszukańczym zakończeniu ochłonąłem to dla zachęty daję 7, bo łatwość pisania i przyzwoitą znajomość języka Grądkowska ma !!